Opublikowano Dodaj komentarz

W tym roku zostanę Kocim Mikołajem

AKTUALIZACJA z 23.11 
Jesteście cudowni ! Wszystkie listy zostały rozdane ! Kawiarnia tymczasowo pozostała zamknięta (więcej szczegółów na naszym Facebooku) Dlatego też Paczuszki możecie osobiście dostarczyć w sobotę 21 i 28 .11  w godzinach 12 – 16.00. 
W pozostałe dni możecie kierować paczki na adres kawiarni z numerem telefonu do kontaktu : 574 453 504. Będziemy się kontaktować z kurierem w sprawie odbioru. Nasi sąsiedzi z Oliwy zaoferowali pomoc w przechowaniu.
Paczki możecie też osobiście zostawiać codziennie parę kroków dalej u naszej sąsiadki w butiku  Pari Pari Fashion. 
Kocie Mikołajki i nasz świąteczny bazarek w kawiarni odbędzie się niezmiennie w weekend 3 – 6 grudnia. Tutaj o szczegółach też będziemy informować na bieżąco
Do zamruczenia !
 
 
Witaj św Mikołaju, 
Jestem Rozalka.
Niestety nie pamiętam co się stało, że znalazłam się sama na dworze w tych krzakach. Pamiętam tylko, że byłam głodna i bardzo się bałam. Szczególnie w nocy gdy było zimno i całkiem ciemno.
Postanowiłam, że gdy będzie jechało auto to będę wybiegać na drogę. Wtedy na pewno ktoś się zatrzyma i mnie zabierze do domu.
Robiłam tak a auta hamowały i za chwilę jechały dalej. Płakałam.. raz jedna Pani wyszła na drogę i mnie wołała a ja nie wiem czemu ukryłam się w krzakach. Chciałam aby mnie znalazła, ale bardzo się bałam. Ta Pani też odjechała ale zostawiła mi miseczkę z karmą.
Na drugi dzień poznałam jej auto i znowu wyskoczyłam na drogę. Tym razem pozwoliłam, aby mnie znalazła i zabrała mnie ze sobą.
Teraz mieszkam w jej domu, ale to tylko tymczasowo, bo nie mogę tu zostać na stałe. Jest fajnie mam koleżanki w swoim wieku i fajnie się bawimy. Pani szuka nam wspólnego domu, abyśmy już nigdy nie były same.
Chciałabym prosić św Mikołaja o prezenty, bo też jestem jeszcze kocim dzieckiem. Podobno mam dopiero 3 miesiące.
Bardzo lubię mokrą karmę. Uwielbiam bawić się myszkami i spać na mięciutkich kocykach.
Będę wdzięczna za każdą najmniejszą paczuszkę, którą podzielę się ze swoją koleżanką .
Rozalka
 
Takich listów mamy 45 ! To już kolejna edycja naszych Kocich Mikołajek. W zeszłym roku udało się obdarować wszystkie kociaki ! Liczymy na Wasze otwarte serducha i w tym roku ! Są to listy pisane łapką naszych podopiecznych, kociaków pod opieką Fundacja KOTangens, oraz opiekunek społecznych, które także codziennie poświęcają swój czas i serce w pomoc.
Są to koty po przejściach, często chore, potrzebujące specjalistycznej karmy, leków a i zabawek. Ale także kociaki, które mieszkają w stadach w różnych dzielnicach Gdańska i zimą przede wszystkim potrzebują wparcia karmą aby móc przetrwać i móc zasnąć z pełnym brzuszkiem. Listy w dniach 14 listopada do 28 listopada będą u nas w kawiarni czekały na swoich Świętych Mikołajów.
Cała akcja polega na podjęciu przemyślanej decyzji, wylosowaniu jednego z listów i do dnia 5.12 zostawieniu u obsługi kawiarni Gwiazdkowego prezentu o którym pisał Kot. To nie są wielkie rzeczy ale małe marzenia, które poza możliwością dania stałego domku pomogą podopiecznym w wigilię poczuć świąteczną magię !
Wszystkie prezenty zostaną oficjalnie podarowane 6.12 2020 na naszym Mikołajkowym kiermaszu.
Na który już dziś także zapraszamy więc rezerwujcie sobie czas !
Kocie Mikołajki o ile sytuacja w kraju nam pozwoli odbędą się w naszej Kawiarni. Będziecie mogli przywitać się z kociakami i poznać te które obecnie szukają stałych domków. Na miejscu tego dnia będzie także specjalny kiermasz gdzie kupicie przygotowane wcześniej prezentowe paczuszki dla swoich bliskich. Wszystkie paczki będą składały się z naszych kocio tematycznych dodatków jak koszulki, kubki czy koci kalendarz. Dodatkowo będą ręcznie robione kocie pierniczki i świąteczne wianki, idealne na wigilijny stół.
Do zamruczenia ! 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *