fbpx

Bracia z Kartuz

Scooby i Scott, dwójka braci. Obecnie mają 6 miesięcy. Ich odłowieniem zajęła się jedna z wolontariuszek Fundacja KOTangens . Scooby (ten z białymi skarpetkami) jest bardzo otwartym i towarzyskim kocurkiem. Łasi się o nogi, lubi wskakiwać do łóżka i domaga się miziania. Jego brat jest nieco wycofany. Daje się głaskać, przy czym głośno mruczy! Nie jest typowym dzikim kotem ale trzeba do niego podchodzić powoli i delikatnie. Oboje lubią się bawić i zabawa wędkami sprawia, że drugi kocurek zaczyna się otwierać na kontakt z człowiekiem. Myślimy, że to kwestia czasu kiedy oboje zaufają człowiekowi. Scott (bury) po przebytym kocim katarze ma bielmo na lewym oku.  Nie łączy się to z żadną chorobą ani nie odbiera mu to uroku <3 Oba kocurki są zdrowe, odrobaczone i odpchlone. Oboje posiadają już w książeczce dwa szczepienia na choroby zakaźne.  Kocurki zostały także zaczipowane na Fundacje KOTangens. Nie są jeszcze kastrowane. W związku z obecną sytuacją i  kwarantanną spowodowaną koranowirusem zabieg może przeciągnąć się w czasie. Być może nowi już opiekunowie będą zobowiązani go wykonać.

W lutym pojawił się dla nich wspólny dom ale okazało się, że potencjalnym opiekunom nie udało się uzyskać pisemnej zgody od właściciela mieszkania na obecność zwierząt a na takiej zgodzie przy adopcji nam bardzo zależało. 

Z nadzieją szukamy dalej…

Przed adopcją obowiązuje ankieta, wizyta oraz umowa adopcyjna. Kotki zawozimy sami do docelowego domu stałego, gdzie podpisujemy umowę