Dofinansowanie

Adopcja

Jeśli tu zaglądasz to z pewnością masz dobre i otwarte serce na adopcję! Pamiętaj jednak, że to bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja na kilkanaście najbliższych lat.
Aby przystąpić do adopcji należy poznać się z kotkiem, wypełnić ankietę i przejść wizytę przed adopcyjną w przygotowanym mieszkaniu pod kątem diety, bezpieczeństwa, miejsca wypoczynku i zabawy kota.
Umowę adopcyjną podpisujemy już w docelowym domu kiedy to przywozimy osobiście nowego członka Waszej rodziny.

Wiele czasu przed adopcją spędzamy z naszymi podopiecznymi więc znamy te kotki najlepiej! Pamiętajcie, że nawet jeśli jakiś kotek się Wam spodoba to nie koniecznie będzie potrafił żyć właśnie w takich warunkach i w takim otoczeniu jakie możecie mu dać. Mieszkają u nas koty często po przejściach… nie które nie lubią dzieci, inne towarzystwa innych kotów jeszcze inne muszą przyjmować na stałe leki i potrzebują człowieka częściej w domu, dlatego też wywiad i ankieta przed adopcją jest dla nas taka ważna.

Pamiętajcie, że nie wszystkie kotki z ogłoszeń możecie tak od razu spotkać w kawiarni. Przed ich pojawieniem się przechodzą szereg badań oraz kwarantannę w naszym prywatnym Domie Tymczasowym lub w DT Fundacji z którą współpracujemy. Zdarzają się też kotki, które nie tolerują takiego otoczenia jak kawiarnia lub nie potrafią żyć w dużym stadzie kotków i wtedy stałego domu szukamy z naszego DT gdzie po wcześniejszym ustaleniu możecie także je poznać.

Ankietę adopcyjną sprawdzamy po rozmowie w kawiarni i prośbie jej wypełniania. Jeśli nie rozmawiałeś z opiekunem kotów mieszkających w kawiarni a wysłałeś nam ankietę to poinformuj nas o tym gdyż nie jesteśmy w stanie zaglądać do nich codziennie. Przy każdym ogłoszeniu jest data dodania, piszemy o tym gdyż w momencie wypełnienia ankiety być może prowadzona jest już procedura adopcyjna dla tego konkretnego kota (w ankiecie też zaznaczamy, że kontaktujemy się z wybranymi przez nas osobami do 7 dni od jej wypełnienia).
Najbardziej aktualne ogłoszenia pojawiają się także w naszych Social Mediach na Facebooku czy Instagramie @kotkacafe . Przy wypełnianiu ankiety pamiętaj , że ze względu na dużą liczbę kotków adopcjami jesteśmy podzieleni i częścią zajmujemy się my a częścią wskazana w ogłoszeniu fundacja. W ogłoszeniu staramy się zawsze zaznaczyć do kogo kierować ankietę (ankiety różnią się i trafiają do różnych opiekunów kotów dlatego to takie ważne)

Telefon do kawiarni: 574 453 504 (odbieramy w godzinach jej otwarcia i nie odpisujemy na wiadomości sms)