Wypij kawę, pogłaszcz kota, zaadoptuj! 
W kawiarni poza stałymi rezydentami mieszkają także kociaki czekające na swój dom. Kotki trafiają do nas z róznych środowisk. 

ADOPCJA PODOPIECZNEGO FUNDACJI
W przypadku Kotów znajdujących się pod opieką Fundacji w sprawie adopcji należy się kontaktować z wyznaczoną konkretnie osobą, która poprowadzi wszelkie formalności. Kontakt zawsze podany jest przy ogłoszeniach, które wiszą u nas w kawiarni. Obowiązuje umowa adopcyjna z konkretną fundacja. Należy pamiętać, że każda fundacja ma swoje konkretne wymagania i przeprowadza w związku z tym wizyty przedadopcyjne. 

ADOPCJA PODOPIECZNEGO KAWIARNI 
W pierwszej kolejności obowiązuje wypełnienie ankiety adopcyjnej. Jej wypełnienie zajmie Ci kilka minut, a my dzięki temu będziemy mogli Cię lepiej poznać i dowiedzieć się, jaki zwierzak będzie do Ciebie najlepiej pasował. Niektóre pytania mogą wydać się osobiste - zadajemy je po to, żeby mieć pewność, że przekazujemy naszego podopiecznego w dobre ręce. Zależy nam by zwierzaki trafiały do odpowiedzialnych i kochających domów! Ankieta dostępna jest w kawiarni lub można poprosić o nią mailowo. Przed oddaniem kota do domu obowiązuje wizyta przedadopcyjna. Formalności kończy umowa adopcyjna pomiędzy domem stałym a kawiarnią. Kot z kawiarni do domu stałego odwożony jest tylko iwyłącznie przez pracownika kawiarni. Jeśli będziesz mieć jakieś pytania, śmiało napisz do nas na Facebook'u  lub e-mailowo do managera: w_wackowska@wp.pl. Skontaktujemy się z wybranymi osobami, maksymalnie w ciągu tygodnia od wypełnienia ankiety.

Wszyscy nasi podopieczni ( w zależności od wieku ) są po zabiegu kastracji i sterylizacji, posiadają szczepienia przeciw wśiekliżnie i chorobom zakażnym . Mają przeprowadzone testy na fiv i felv oraz są odrobaczone i odpchlone. 
Kawiarnia nie jest Fundacją, ani żadną organizacją wszystkie koszty utrzymania oraz leczenia kotów opłacamy poprzez zarobione środki wynikające z prowadzenia kawiarni. Nie otrzymujemy żadnych dofinansowań. Każdy dzień to poświęcenie swojego wolnego czasu na rozmowy, wizyty przedadopcyjne, opiekę, wizyty u weterynarza, zabawę, sprzątanie i pielęgnację. Czasami nie ma dnia, kiedy byśmy nie dostały zapytania o miejsce w kawiarni dla kolejnych kociaków, mało tego - część z Was nam je przywozi z myślą, że weźmiemy je od razu! Prosimy pamiętajcie, aby kociak z nami został, musi przejść całą listę badań i kwarantannę na której też musimy go wykarmić.  My dajemy swój czas, miłość i pracę, aby utrzymać kawiarnię, ale jeśli mamy stworzyć kolejne miejsce dla większej liczby podopiecznych potrzebujemy także waszego wsparcia finansowego. To smutne, że bez pieniędzy nic nie uda się osiągnąć, ale niestety dobrym sercem nie napełnimy brzuszków ani nie wyleczymy następnych futrzanych przyjaciół. Przy wejściu do kawiarni stoją kocie kubeczki i torby z naszym logo (niedługo także pojawią się na naszej stronie w zakładce sklep) których zakup wspiera nasze działania. Mamy też skarbonkę, która pomaga nam w opłaceniu bieżących rachunków za leczenie. Żwirek czy karma dla kociaków też jest mile widziana. Prosimy jednak w tej kwestii o wiadomość prywatną, gdyż kociaki mają stałą karmę. Obecnie dokarmiamy w kilku miejscach na Oliwie i Żabiance koty wolnobytujące. W tym przyapdku każda darowana karma nawet ta już otwarta kiedy Wasze mruczki nie chcą jej jeść, jest na wagę złota. Wierzymy, że z Waszą pomocą Oliwa nadal pozostanie dzielnicą szczęśliwych kotów !

Jaś i Małgosia

Chcemy Wam przedstawić cudowne rodzeństwo, które szuka odpowiedzialnego i kochającego domku <3 Jaś i Małgosia mają 9 tygodni.Są odrobaczone i już po pierwszym szczepieniu. Testy krwi na fiv i felv przeszły ujemnie. Dziewczynka ma lekką mgiełkę na oczkach po leczeniu. Chłopiec ma jedno oczko całkiem zdrowe, drugie jest odrobinę przymrużone, powieka ciut nie równa, być może w przyszłości do korekty, ale póki co rozwija się i może trzeba dać mu czas. Urodziły się w jednej z piwnic na Żabiance. Niestety nie udało się ich szybko wyłapać z matką aby móc zacząć ich leczenie i było trzeba poczekać aż samodzielnie zaczną jeść. Przez obecne upały stan zapalny oczu kotków się troszkę pogorszył ale cały czas otrzymują leki i wszystko zmierza w dobrą stronę <3 Jaś należy do tych odważniejszych i bardziej rozrywkowych. Małgosia jest nieco ostrożniejsza i troszeczkę wycofana. Być może dzieje się tak przez jej lekką dysfunkcję wzroku i długie "męczenie" kropelkami . Obowiązuje proces i umowa adopcyjna z kawiarnią. Pamiętajcie, że dla osób adoptujących w przyszłości mamy specjalny rabat na kastracje kociaków w lecznicy. Obecnie rodzeństwo przebywa w Domku Tymczasowym. Jak sami widzicie kawiarnia pęka w szwach a potrzebujących kociaków wciąż przybywa ;( Więcej informacji w wiadomości prywatnej lub poprzez maila w_wackowska@wp.pl

Myszka

Myszka zabrana ze stoczni Holm na sterylizację. Kotka prawnie jest pod opieką Fundacji MaszKotka. Myszka ma około 7 miesięcy. Po zabiegu sterylizacji zabraliśmy ją do siebie na tymczas. Jednak pomimo iż u fundacyjnej opiekunki pokazywała jak bardzo lubi kontakt z człowiekiem to u nas się bała i stawała się wycofana. Być może obecność stada innych kotów też wpływała na jej złe samopoczucie. Kotka po prawie miesiącu wróciła do opiekunki Fundacji. Miała mieszkać w kawiarni i czekać na swój dom ale żadna ze stron nie chciała stresować Myszki. Kotka jest wysterylizowana, została zaszczepiona i czeka na dom. Dom, który poświęci jej swój czas i cierpliwość oraz miłość. 
W sprawie adopcji można kontakować się z Fundacyjną opiekunką. P Helena 508077702

Fifi, Frodo, Freya i Fiźka 

Czwórka z siódemki rodzeństwa, która poszukuje kochających domków. Początkowo maluszków było 9 jednak nie wszystkie udało się uratować. Kotki były zbyt słabe i leczenie ani nasza opieka nie pomogła. Dwóch braci (ciemniejsze umaszczenia), Fifi ciemny, bury kocurek i Frodo w czarne łatki. Dziewczynki, Freya cała biała, z uroczym burym ogonkiem i główką i Fiżka, najmniej odważna ale bardzo urocza z przewagą burych łatek. Kociaki zostały już trzykrotnie odrobaczone i odpchlone. W czerwcu czekają je pierwsze szczepienia. Obowiązuje umowa i procedura adopcyjna z kawiarnią. Zapytania w sprawie adopcji prosimy kierować na maila w_ wackowska@wp.pl 

Balbina

Balbina to ślicznej urody koteczka, mająca troszkę ponad dwa lata. Uratowana z działek w Gdyni. Czarnuszka obecnie prawnie znajduje się pod opieką Fundacji. Kotkę po okresie kwarantanny i socjalizacji z kotami możecie poznać teraz w kawiarni. Jest bardzo kontaktowa, gadatliwa i lubi człowieka i dotyk. Panicznie boi się odkurzacza i zabawek na kijku ( być może unoszenie ręki nad nią żle jej się kojarzy i z czasem nabierze zaufania). Balbinka czeka teraz na miłość i odpowiedzialną opiekę <3 Szuka domu spokojnego, nie wychodzącego najlepiej bez towarzystwa dużych zwierząt (bardzo boi się szczekania).  Jest bardzo wesołą i zdrową koteczką, jest też już po zabiegu sterylizacji. Posiada aktualne szczepienia i została odrobaczona. Pytania prosimy kierować w wiadomości prywatnej na naszym Facebooku lub u managera kawiarni pod adresem mailowym: w_wackowska@wp.pl
Copyright (c)2019, All Rights Reserved