Rezerwacje z dziećmi

Jako kocia kawiarnia jesteśmy domem dla kotów, które po wielu zawirowaniach życiowych znalazły u nas schronienie. Chcemy zapewnić im możliwie najlepsze warunki, spokój i poczucie bezpieczeństwa, dlatego bardzo dbamy o to, by w lokalu było spokojnie i cicho. Z tego względu wizyty z dziećmi podlegają trochę innym zasadom.
Przez cały okres otwarcia kawiarni próbowaliśmy już różnych sposobów i zmienialiśmy kilka razy zapisy w regulaminie tak,aby nasi podopieczni czuli się bezpiecznie. Nie ma najmniejszych przeciwwskazań, aby dzieci i koty przebywały razem. Wszystko zależy tylko od zdrowego i odpowiedzialnego podejścia dorosłych. Dzieci często nie rozumieją, że z kotem należy obchodzić się delikatnie i póki ten nie nauczy się unikania dziecięcej wylewności, może dojść do wzajemnego zranienia. Od marca 2019r. regulamin uległ zmianie. 

Dzieci pomiędzy 11 a 14 rokiem życia mogą nas odwiedzać codziennie,ale zawsze po uprzedniej rezerwacji ( obsługa ma prawo zajrzeć w legitymacje szkolną aby zweryfikować wiek. Złożona rezerwacja nie uprawnia do wejścia kiedy pojawia się brak legitymacji )  

Dzieci w wieku 8-11 lat mogą odwiedzać nas w każdą sobotę w godzinach 10:00 - 12:30 także po wcześniejszej rezerwacji. Wybraliśmy poranne godziny kiedy kotki są jeszcze aktywne i chetne do zabawy. Dzieci często nie rozumieją, że kot potrafi spać do 18h dziennie i nie wolno mu dokuczać kiedy śpi na popołudniowej dżemce. 
 
Prosimy pamiętać, że nie wystarczy zadzwonić i zarezerwować stolik dla dzieci, opieka dorosłego podczas wizyty jest obowiązkowa ! 

Dla najmłodszych, czyli dzieci do 7 roku życia organizowane są spotkania z Behawiorystką, podczas których dzieci w towarzystwie pluszowego Czarka uczą się empatii, prawidłowego zachowania oraz tego, że zwierzaki to nie pluszaki. Najbliższe spotkanie odbędzie się 24 marca i 7 kwietnia i 19 maja w godzinach 9:00 - 10:00.  W okresie letnim czerwiec - sierpień ze względu na okres wakacyjny i urlopy zajęcia zostają zawieszone. Wracamy dla maluszków we wrześniu. 
W trakcie zajęć poruszymy tematy; „Jak dotykać kotka?”„Co kotek mówi?”„Bawimy się !” W czasie gdy dzieci będą kolorowały kotki na obrazku ucząc się miejsc, które można dotykać,rodzice dowiedzą się min. co można zrobić by dzieciaki i kociaki były razem bezpieczne i szczęśliwe oraz jak zorganizować przestrzeń w domu gdyż na pewno pojawiają się u Was sytuacje, które mogą budzić nie pokój Uczestnicy zajęć z dziećmi otrzymają materiały w formie informacyjnych ulotek dt. poruszanych tematów a grzeczne dzieci wyjdą z kocimi ciasteczkami na podwieczorek. Cena zajęć to 30 zł od dziecka. Zapisy wiążą się z przedpłatą wykładu. Nie obecność nie powoduje zwrotu pieniążków. 
Zakupić u nas też będzie można książkę Zwierzaki to nie pluszaki której autorką jest Paulina Reglińska, która także w najbliższej przyszłości poprowadzi u nas zajęcia dla małych "kociarzy". W sprawie rezerwacji liczymy na Waszą wyrozumiałość i prosimy abyście pamiętali, że Kotka Cafe to dom i schronienie dla kotów często po przejściach które szukają ciepła i spokoju :) <3

WAKACYJNE ZAJĘCIA DLA DZIECI ! 
Wydarzenie podyktowane jest dla najmłodszych gości czyli dzieci w wieku 7-11lat. Jak dobrze wiecie aby móc odwiedzić nas z dziećmi należy dostosować się do panujących zasad. Zależy nam aby uczyć dzieci empatii ale nasz Dom Tymczasowy to przede wszystkim schronienie dla potrzebujących kotków. Do tej pory dla najmłodszych odbywały się zajęcia z behawiorystką jednak ze względu na okres wakacyjny zostały one zawieszone do września. W odpowiedzi na Wasze zapytania i chęć odwiedzin ze swoimi pociechami postanowiliśmy stworzyć warsztaty na których ...no własnie... Wiecie, że Koty uwielbiają kartonowe pudła ? Dlaczego więc nie zrobić dla kociaków kartonowego domku w którym będą mogły się bawić i wypoczywać? W obecnej chwili mamy sporo kocich maluszków przy których zabawki wytrzymują zaledwie kilka dni. Postanowiliśmy zaangażować najmłodszych aby móc stworzyć im nowe kocie kryjówki. Zajęcia odbywać się będą przez całe wakacje w wybrane soboty poza godzinami otwarcia kawiarni. 

TERMINY SPOTKAŃ Z DZIEĆMI :
29 czerwiec  start 9:30.
27 lipiec start 9:30
31 sierpień start 9:30 
Zajęcia trwać będą zegarową godzinę. Obecność osoby dorosłej obowiązkowa ! Kawiarnia w tym czasie będzie nieczynna ale rodzice będą mogli skorzystać z naszej karty napoi. Koszt udziału za dziecko to 25 zł. ( wymagana jest przedpłata gdyż liczba miejsc jest ograniczona) Wszystkie materiały do budowy kocich domków będziemy mieć na miejscu jednak jeśli wybieracie się na spacer to mile widziane będą piórka, patyczki, szyszki czy też stare zabawki po waszych kociakach, którym możemy nadać drugie życie! Serdecznie zapraszamy !! Dla tych dzieci, które podczas pobytu w kawiarni zachowywać się będą grzecznie i z szacunkiem dla kotów, przewidziany jest specjalny Koci Dyplom Przyjaciela Kawiarni, który będzie wręczany przy wyjściu - taki dymplom upoważniać będzie do wizyt poza wyznaczonymi terminami oczywiście po wcześniejszej rezerwacji. Proszę jednak pamiętać, że to obsługa wraz z kocią aprobatą decyduje o wydaniu takiego dyplomu :) 

Rezerwacji można dokonać:
telefonicznie pod numerem: 574 453 504
poprzez prywatną wiadomość na facebooku: facebook.pl/kotkacafe

Drodzy Rodzice!
1. Dzieci po kawiarni mogą poruszać się tylko pod Waszą opieką.
2. Należy zwracać szczególną uwagę na małe przedmioty - pionki, kostki do gry - które mogą stanowić zagrożenie dla dzieci i dla kotów.
3. Dzieciom poniżej 8 lat nie można dawać kocich zabawek na kijku, patyku. 
4. Przed wejściem obsługa może poprosić o okazanie legitymacji szkolnej mówiącej o wieku dziecka oraz o podpisanie oświadczenia o wzięciu pełnej odpowiedzialności za dzieci i ich zachowanie w lokalu.
5. Zachęcamy, żeby jeszcze przed wizytą zapoznać dzieci z obowiązującymi w środku zasadami (regulamin).
6. Ze względu na dużą liczbę odwiedzających nas dzieci, rezerwacja łączy się tylko z godzinnym pobytem w kawiarni

ZAZNACZAMY, ŻE KAWIARNIA NIE ORGANIZUJE URODZIN DLA DZIECI
Pamiętajmy, że wszystkie zasady podyktowane są troską o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie dzieci oraz kotów. Dokładamy wszelkich starań, by wszyscy w kawiarni mogli być spokojni i zrelaksowani oraz spędzić tutaj czas w spokoju, dlatego prosimy o wyrozumiałość w kwestii obowiązujących reguł. We believe that there is nothing wrong with children and cats being together. Their relationship depends on the healthy and responsible approach of parents. Please, supervise your children. Children often do not know that cats should be carefully handled. Sometimes, when children are too engaged in play, the cats may feel jeopardised and try to scratch or bite. Children between the age of 12 and 14 can visit us at any time, but always after previous reservation. Children aged 8 to 11 years can visit us every Saturday before noon, also after previous reservation. Please, note that during the visit adult supervision is required. For the youngest children (up to 8 years), we organize meetings with a behaviorist. The youngest ones, accompanied by our youngest kitty – the Cuddly Czarek – learn empathy and proper caring for cats. Also, parents can take part in those meetings and learn how to behave when their pet acts differently than before. Sometimes, simple chanes can improve the pet’s wellbeing. Parents should be always present during the meeting. Classes are chargeable and take place in small groups. You can find the meeting schedule at www.kotkacafe.pl. Please, remember to book in advance. Booking confirmation is obligatory. We kindly want you to remember that Kotka Cafe primarily is a home and shelter for the cats. They often have traumatic experiences with humans. That’s why we want to give them warmth and peace of the domestic environment. 
(c)2019, All Rights Reserved